Du är på väg till Knivsta.se - Knivsta kommuns webbplats


Du är på väg till kommunens karriärwebbplats Jobba i Knivsta.
Se vad vi erbjuder!

Du är på väg till vår näringslivswebbplats. Här hittar du allt om näringsliv i Knivsta – från etableringsmöjligheter till företagarnätverk.

Kontakta oss via Kontaktcenter eller nyttja våra e-tjänster

Välkommen till Självservice!

Välj e-tjänster eller blanketter för att utföra ditt ärende till kommunen.
För de flesta ärenden får du ladda ned en blankett, fylla i och skicka in med vanlig post.
Vi erbjuder också e-tjänster, flera av dem inom områdena Förskola och skola respektive Bygga, bo och miljö.
Vår e-tjänsteportal fungerar i de flesta webbläsare, dock ej Internet Explorer.

Se kortfattad information på andra språk eller använd Google translate för att översätta webbplatsen


Välkommen att lyssna på Knivsta.se

Sök på webbplatsen

Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till personalen på Sjögrenska gymnasiet.

Skolledning

Helena Sandgren, t.f rektor
Tel: 018-34 78 41
helena.sandgren@knivsta.se

Expedition

Tel: 018-34 72 64

Håkan Söderholm, studie- och yrkesvägledare
Tel: 018-34 79 75
hakan.soderholm@knivsta.se

Karen Alexandra Burgos, elevcoach
Tel: 018-34 77 34
Karen.Burgos@knivsta.se

Pedagogisk personal

David Scodavolpe, engelska och svenska.
david.scodavolpe@edu.knivsta.se

Edit Ungman Swan, religion och svenska som andraspråk
edit.ungmanswan@edu.knivsta.se

Elisabeth Öhrstedt, yrkeslärare barn- och fritidsprogrammet.
Tel: 018-34 71 57
elisabeth.ohrstedt@edu.knivsta.se

Emma Nyström, yrkeslärare vård- och omsorgsprogrammet.
Tel: 018-34 78 78
emma.nystrom@edu.knivsta.se

Eva Jansson, svenska och matematik.
eva.jansson@edu.knivsta.se

Gyongyver Horvath, matematik
gyongyver.horvath@edu.knivsta.se

Maria Karlsson. yrkeslärare handelsprogrammet
Tel: 018-34 79 76
maria.karlsson@edu.knivsta.se

Mats Andersson, yrkeslärare fordonsprogrammet.
Tel: 018-34 78 47
mats.andersson@edu.knivsta.se

Niklas Sjösten, svenska som andraspråk och samhällskunskap.
niklas.sjosten@edu.knivsta.se

Patrik Ståhl, kemi, fysik, biologi, naturkunskap, geografi, samhällskunskap och historia
patrik.stahl@edu.knivsta.se

Tomas Kullshage, samhällskunskap, historia geografi och religion.
tomas.kullshage@edu.knivsta.se

Tony Nyberg, engelska och idrott
tony.nyberg@edu.knivsta.se

Skolhälsa

Maria Sundqvist, specialpedagog.
Tel: 018-34 78 08
maria.sundqvist@knivsta.se

Jessica segment, curator.
Tel: 018-34 72 18
jessica.juringe@knivsta.se

Lisa Hallsten
lisa.hallsten@knivsta.se

Övrig personal

Torgny Jansson, vaktmästare.
Tel: 018-34 71 81

Hjälpte informationen på sidan dig?

Lämna kommentar

För att förbättra vårt informationsflöde tar vi gärna in kommentarer för förbättringar

Sidan uppdaterades: 4 december 2019