Du är på väg till Knivsta växer - kommunens webbplats för samhällsbyggande och utveckling.

Du är på väg till vår näringslivswebbplats. Här hittar du allt om näringsliv i Knivsta – från etableringsmöjligheter till företagarnätverk.

Du är på väg till kommunens karriärwebbplats Jobba i Knivsta.
Se vad vi erbjuder!

1.0

Du är på väg till Knivsta biblioteks webbplats. Du kommer att lämna webbplatsen för Knivsta kommun.

Du är på väg till webbplatsen för Hälsohuset -

kommunens sim- och träningscenter.

Du är på väg till webbplatsen för Knivsta Centrum för idrott och kultur (CIK). Du kommer att lämna

Knivsta kommuns webbplats.

Du är på väg till webbplatsen för Knivsta kulturskola.

Du är på väg till webbplatsen för Sjögrenska gymnasiet.

Kontakta oss via Kontaktcenter eller nyttja våra e-tjänster

Välkommen till Självservice!

Välj e-tjänster eller blanketter för att utföra ditt ärende till kommunen.
Många ärenden kan du utföra via våra e-tjänster.
För andra ärenden får du ladda ned en blankett, fylla i och skicka in med vanlig post.

Här tar du del av våra tjänster på andra språk

Please find our services in other languages below

Välkommen att lyssna på Knivsta.se

Sök på webbplatsen

Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till personalen på Sjögrenska gymnasiet.

Skolledning

Helena Sandgren, rektor
Telefon: 018-34 78 41
E-post: helena.sandgren@knivsta.se

Expedition

Yvonne Andsten, administratör
Telefon: 018-34 72 64
E-post: yvonne.andsten@knivsta.se

Karen Alexandra Burgos, elevcoach och strukturmentor
Telefon: 018-34 77 34
E-post: karen.burgos@knivsta.se

Studie- och yrkesvägledare (SYV)

Nellie Michelsson, studie- och yrkesvägledare (SYV)
Telefon: 018-34 78 47
E-post: nellie.michelsson@knivsta.se

Pedagogisk personal

Anna Nilsson, yrkeslärare barn- och fritidsprogrammet
Telefon: 018-34 71 57
E-post: anna.nilsson@knivsta.se

Anna Priori, lärarassistent
E-post: anna.priori@knivsta.se

Christian Olsson, geografi, svenska och svenska som andra språk
E-post: christian.olsson@knivsta.se

Emma Nyström, yrkeslärare vård- och omsorgsprogrammet
Telefon: 018-34 78 78
E-post: emma.nystrom@knivsta.se

Gyongyver Horvath, matematik
E-post: gyongyver.horvath@knivsta.se

Jean Chamoun, fysik, matematik och studiehandledning arabiska
E-post: jean.chamoun@knivsta.se

Katarina Wretler, yrkeslärare försäljnings- och serviceprogrammet
Telefon: 018-34 79 76
E-post: katarina.wretler@knivsta.se

Linda Karlsson, religion, svenska och svenska som andra språk
E-post: linda.karlsson@knivsta.se

Michelle Vahlström, bild, engelska, naturkunskap och NO
E-post: michelle.vahlstrom@knivsta.se

Tomas Kullshage, geografi, historia, musik, religion och samhällskunskap
E-post: tomas.kullshage@knivsta.se

Tony Nyberg, engelska och idrott
E-post: tony.nyberg@knivsta.se

Elevhälsa

Jessica Juringe, skolkurator
Telefon: 018-34 72 18
E-post: jessica.juringe@knivsta.se

Karen Alexandra Burgos, elevcoach och strukturmentor
Telefon: 018-34 77 34
E-post: karen.burgos@knivsta.se

Lina Lindrågen, skolspykolog
Telefon: 018-34 79 41
E-post: lina.lindragen@knivsta.se

Mehrnosh Ensafmanesh, specialpedagog
Telefon: 018-34 78 08
E-post: mehrnosh.ensafmanesh@knivsta.se

Maria Juhlin, skolsköterska
Telefon: 018-34 76 17
E-post: maria.juhlin@knivsta.se

Nellie Michelsson, studie- och yrkesvägledare (SYV)
Telefon: 018-34 78 47
E-post: nellie.michelsson@knivsta.se

ISA - I samverkan för unga i Region Uppsala

Pernilla Öhman, studie- och yrkesvägledare
Telefon: 018-34 79 79
E-post: pernilla.ohman@knivsta.se

Marie Nordling, elevcoach
Telefon: 018-34 78 58
E-post: marie.nordling@knivsta.se

Hjälpte informationen på sidan dig?

Tack för att du skickar in dina synpunkter – du hjälper oss i vårt arbete med att utveckla webbplatsen.

Sidan uppdaterades: 21 februari 2024